• Ramowy rozkład dnia

6:30 - 8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci.

8:00 - 8:30

Zajęcia poranne: zabawy ruchowe, zabawy muzyczne.

8:30 - 9:00

Śniadanie. Kształtowanie u dzieci nawyków zdrowotnych, zachęcanie do spożywania posiłku.

9:00 - 10:00

Zintegrowana działalność edukacyjna zgodna z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

10:00 - 11:00

Zabawy swobodne dzieci.

11:00 - 12:00

Zabawy swobodne i organizowane na podwórku przedszkolnym, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze. Tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowania zabaw badawczych, konstrukcyjno - technicznych.

12:00 - 12:30

Obiad. Kształtowanie u dzieci nawyków zdrowotnych, zachęcanie do spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami. Pełnienie dyżurów.

12:30 - 14:00

Odpoczynek poobiedni - w grupie najmłodszej odpoczynek na leżakach (relaks przy muzyce, słuchaniu opowiadań z literatury dziecięcej; w starszych grupach spotkanie z książką, słuchanie muzyki, zabawy relaksacyjne: bajkoterapia, muzykoterapia itd.

14:00 - 14:30

Podwieczorek. Kształtowanie u dzieci nawyków zdrowotnych, zachęcanie do spożywania posiłku.

14:30 - 16:30

Organizowanie sytuacji sprzyjających dziecięcej aktywności. Rozchodzenie się dzieci do domów.

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chudowie
      • 32 301-15-31 wew. 24