Aktualności / Album fotograficzny

• Halo, halo czyli co u Nas słychać?

• Dyżury przedszkoli w okresie ferii letnich 2024 r.

• 10.05.2024
      • Informujemy, że w okresie ferii letnich przedszkola na terenie gminy pełnią dyżury według następującego harmonogramu:

• Lipiec 2024

Gminne Przedszkole w Przyszowicach

• Sierpień 2024

Gminne Przedszkole w Gierałtowicach

Gminne Przedszkole w Paniówkach

Deklaracje uczestnictwa dostępne będą na stronach internetowych danego przedszkola. Wypełnione dokumenty należy składać do sekretariatu macierzystego przedszkola, w dniach 14 – 22 maja 2024 r. W przypadku chęci zapisu dziecka na dwa miesiące wakacyjne należy złożyć dwie odrębne karty z zaznaczonym terminem i wybranym przedszkolem. Ze względu na trwającą rozbudowę przedszkola w Chudowie w miesiącu lipcu dyżur będzie pełniło wyłącznie przedszkole w Przyszowicach. Uprzejmie prosimy o zrozumienie sytuacji i w miarę możliwości zgłaszanie na dyżur dzieci, które w danym okresie pozbawione są możliwości zapewnienia im opieki w domu. Korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu odbywa się zgodnie ze statutem przedszkola i możliwościami organizacyjnymi danego przedszkola w tym liczbą dostępnych miejsc w grupach podczas wakacji.

DEKLARACJA DO POBRANIA:

karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny 2024

• Wiosnę przywitaliśmy w kolorowych skarpetkach…i nie tylko!

• 21.03.2024
      • Przedszkolaki  Gminnego Przedszkola w Chudowie gościły u siebie policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach którzy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa
        w przedszkolu , ale również w domu oraz w ruchu drogowym.

Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych.

Poruszyliśmy zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem wobec swoich kolegów i koleżanek w grupie rówieśniczej.

Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

• PANDY Dzień Babci i Dziadka

• 03.03.2024
      • "Na dwie części podzieliłem swe serduszko. Na dwie części podzielone serce mam. Jedną część oddaje tobie drogi dziadku, a tę drugą część dla ciebie babciu mam..."

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chudowie